Banyo Ürünleri

  Banyo ürünleri, evlerin en önemli dinlenme alanlarını daha işlevsel hale getirmek için tasarlanır. Ön plana çıkan ürün seçeneklerinden biri de gömme rezervuar modelleridir. Uzun yıllar sorunsuz kullanılabilen rezervuar modelleri, duvar içerisine gizlenerek monte edilir. Modern çizgileriyle ön plana çıkan ürünler kullanıcıların hayatını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda banyoların daha geniş görünmesini sağlar. Klasik rezervuarlar gibi alan teşkil etmemesi, modern banyolarda tercih edilmesinin önemli nedenlerinden biridir.

  Banyo ürünleri arasında önemli yeri olan gömme rezervuarlar estetik duruşuyla öne çıkar. Duvar içerisinde önceden hazırlanan boşluğa gömülen ürünler hem tuvalet hem de banyo ortamlarında rahatlıkla kullanılır. Ürünlerin sahip olduğu en avantajlı özelliklerden bir diğeri de kolay monte edilebilir yapıda olmasıdır.

  Gömme Rezervuar Modelleri

  Gömme rezervuar modelleri modern mimariye en uygun şekilde tasarlanırlar. Farklı alanlara uygun modellerde üretilen bu ürünleri seçmeden önce mutlaka kullanılacakları alanı dikkate almak gerekir. Yetişkin ve çocuk klozetleri için özel olarak tasarlanan ürünlerde aynı zamanda farklı renk avantajları da bulunur. Su akışını sağlamak için kullanılan butonların renk skalasının geniş olması banyo dekorasyonunda önemli yere sahiptir. Buna ek olarak klasik ve asma klozetlerde kullanılan gömme rezervuar türleri model olarak birbirinden farklılık gösterir.

  Rezervuar seçenekleri incelendiğinde; klozet üstü, gömme ve asma rezervuar olarak birçok model bulunur. Banyolardaki alanın genişliğine göre bu modeller detaylı incelenmelidir. Özellikle dar banyolar için gömme rezervuarlar çok daha avantajlıdır. Modeller arasında, tek klozete uyumlu seçenekler de mevcuttur. Alaturka tuvaletler için de bu ürünlerin sağlamış olduğu gömme özelliğinin avantajlarından yararlanılabilir.

  Gömme Rezervuar Avantajları

  Gömme rezervuar, banyo ürünleri arasında son yılların en çok tercih edilen tasarımlardan biridir. Birçok kullanıcı tarafından tercih edilmesinin sebebi sağlamış olduğu avantajlarla öne çıkmasıdır. Gömme rezervuar kullanmanın avantajları ise aşağıdaki gibidir:

  • Dekoratif ve estetik görünümüyle dikkat çeker.
  • Kullanılan alana modern ve şık bir dokunuş kazandırır.
  • Ergonomik kullanıma sahiptir.
  • Az yer kaplar ve banyolarda alan tasarrufu sağlar.
  • Hızlı ve kolay şekilde monte edilebilir bir yapısı vardır.
  • Duvara gömülü montaj yapıldığı için bakteri oluşumu engeller. Bu anlamda daha hijyenik olduğunu ifade etmek mümkündür.
  • Temizliği oldukça kolaydır.
  • Sarnıç şişkinliği gibi problemler ortaya çıkarmaz.
  • Son derece fonksiyonel ürünlerdir.
  • Sessiz bir doldurma sistemi vardır.
  • Konforlu kullanımıyla yaşamı kolaylaştırır.
  • Uzun ömürlü bir üründür.

  Asma klozetlerle kullanıldıklarında, alt kısımda oluşan boşluk sayesinde daha kolay zemin temizliği imkânı yaratırlar. Geleneksel rezervuar modellerine oranla daha küçük boyutlarda olması yer kaplamaması açısından tercih edilebilirliğini artırır.

  Gömme Rezervuar Parçaları

  Gömme rezervuar parçaları birinci sınıf kalite malzemelerden üretilir. Bu da uzun yıllar sorunsuz kullanılabilen banyo ürünleri arasında yer almalarını sağlar. En önemli parçaları ise kumanda paneli ve stop valftir.

  Gömme rezervuarlar kalınlıkları 8 - 12 cm arasında değişen ana parçalardır. Depo ve asıl mekanizmadan oluşur. Kumanda paneli ise klozetlerdeki su akışını sağlayan parçadır. Bu parça silinebilir malzemelerden üretildiği için temizliği oldukça kolaydır. Kumanda panelleri iki düğmeden oluşur. Bu düğmeler su akışının daha rahat kontrol edilebilmesine imkan tanır. Tek ya da çift kademeli kumanda panellerinden biri tercih edilebilir.

  Stop valf ise gömme rezervuarların taharet musluğundaki akışı kontrol etmeye yarayan parçadır. Dışarıdan bağlantıları görünmediği için ürünün daha estetik durmasını sağlar. Yeni nesil banyo dekorasyonlarında önemli bir yeri olan gömme rezervuar modelleri hem çağdaş hem de fonksiyonel tasarımlarıyla öne çıkar. Kategorilerimizde yer alan ürünleri inceleyerek ihtiyaç ve beklentilerinize uygun seçenekleri hemen satın alabilirsiniz.

     Alışveriş Sepetim

  X
  WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
  Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?